Wygrana z GKS II Sierakowice

W ósmej kolejce rundy rewanżowej sezonu 2016/2017 nasz zespół podejmował zespół GKS II Sierakowice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gryfa 3:1.

Mecz rozpoczął się od bardzo mocnego uderzenia naszej drużyny, już w 1 minucie Bartek Węsiora indywidualną akcją przez pół boiska wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Pięć minut później Szymon Lahuta po podaniu Sambora Byczkowskiego podwyższa na 2:0. Po zdobyciu drugiej bramki nasz zespół nadal przeważa i próbuje podwyższyć rezultat, jednak w 24 minucie to goście wychodzą z kontrą i zdobywają kontaktowa bramkę. W 34 minucie Gryf podwyższa na 3:1 po bramce z rzutu wolnego Pawła Radomskiego i pierwsza połowa kończy się takim rezultatem.

Druga połowa nie była już tak interesująca jak pierwsza, Gryf Goręczyno cofnął się na własną połową i czekał na okazje do kontrataku. Zawodnicy GKS-u próbowali atakować, jednak bardzo dobrze w defensywie grali gospodarze. Goście nie potrafili sobie poradzić z tak ustawioną drużyną Gryfa, który do końca spotkania kontrolował jego przebieg. W spotkaniu nie padła już żadna bramka i mecz zakończył się wynikiem 3:1 ustalonym już w pierwszej połowie.  Po tej wygranej i niespodziewanej porażce wicelidera Wybrzeża Gdańsk z Gowidlinem nasza drużyna awansowała na drugie miejsce w tabeli premiowane awansem do A klasy. Z zespołem Wybrzeża Gdańsk zagramy już w następnej kolejce i może to być mecz decydujący, która z drużyn awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej.

Szczegóły meczu

W następnej kolejce nasz zespół zagra na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00 na stadionie żużlowym w Gdańsku.