Lider pokonany

W dziewiątej kolejce sezonu 2016/2017 nasz zespół podejmował lidera naszej grupy Wybrzeże Gdańsk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 2:1. Po tym zwycięstwie nasz zespół został wiceliderem grupy i traci jeden punkt do Karlikowa Sopot.

Wybrzeże Gdańsk przyjechało z nastawieniem powiększenia przewagi punktowej nad naszym zespołem. Od pierwszych minut spotkania ruszyło do ataku, spychając gospodarzy do obrony i już w 8 minucie wyszło na prowadzenie po bramce zdobytej po wykonywanym rzucie rożnym. Stracona bramka wpłynęła mobilizująco na graczy Gryfa, którzy z każdą minutą grali coraz lepiej i zaczeli przejmować incjatywę w meczu. Ich starania zostały nagrodzone w 43 minucie, kiedy strzałem z około 20 metrów bramkę zdobył Maciej Witke.

W drugiej połowie meczu Gryf podbudowany wyrównaniem dalej atakował, próbując zdobyć zwycięską bramkę. Mimo kilku okazji nie mógł jednak pokonać bramkarza gości. W 56 minucie zawodnik gości za negowanie decyzji sędziego otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. To jeszcze bardziej zmobilizowało gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do zdobycia zwycięskiej bramki. Udało się to w 65 minucie meczu, gdu po rozegraniu rzutu rożnego ładnym strzałem z woleja za pola karnego popisał się Arkadiusz Elas. Po zdobytej bramce Gryf nadal atakował, chcąc przypieczętować zwycięstwo. Jednak mimo kilku dogodnych sytuacji wynik meczu nie uległ już zmianie i nasi zawodnicy mogli sie cieszyć z zasłużonego zwycięstwa nad dotychczasowy liderem naszej grupy.

Szczegóły meczu

W następnej kolejce nasz zespół będzie podejmować Salos Gdańsk. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 14:00 na stadionie w Somoninie.