Zwycięstwo z Salos Gdańsk

W dziesiątej kolejce sezonu 2016/2017 nasz zespół podejmował drużynę Salos Gdańsk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 5:0.

Pierwsza połowa meczu nie była ciekawym widowiskiem. Nasz zespół od początku ruszył do ataku, ale mimo znaczącej przewagi nie mógł zdobyć bramki. Goście natomiast ograniczali się do obrony własnej bramki i sporadycznie próbowali wyprowadzać kontry. Dopiero w 35 minucie po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Wojtka Magulskiego Gryf wyszedł na prowadzenie i była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W drugiej połowie meczu jeszcze bardziej uwidoczniła się przewaga naszego zespołu. Już w  50 Mateusz Gorlikowski po podaniu Piotra Żybko podwyższył wynik spotkania. W 75 minucie po akcji Arka Elasa bramkę zdobył Mateusz Gorlikowski. W 80 minucie po pięknej akcji Sambora Byczkowskiego z Mateuszem Gorlikowskim ten ostatni skompletował hat-tricka. W 88 minucie po błędzie bramkarza gości Mateusz Gorlikowski zdobył swoją czwartą bramkę w tym meczu. Gryf Goręczyno był zdecydowanie lepszym zespołem w tym meczu i odniósł zasłużone zwycięstwo.

Szczegóły meczu

W następnej kolejce nasz zespół zagra na wyjeździe z Amatorem Kiełpino. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:00 na stadionie w Kiełpinie.