Wygrana z Moreną Gdańsk

W czwartej kolejce sezonu 2016/2017 nasz zespół grał na wyjeździe z drużyną Morena Gdańsk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 4:2.

Po pierwszej połowie spotkania nasz zespół przegrywał 1:0. Mimo kilku szans na zdobycie bramki w pierwszej połowie przez nasz zespół to gospodarzom na pięć minut przed końcem pierwszej połowy udało się wyjść na prowadzenie. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez naszych zawodników gospodarze wyprowadzili kontratak zakończony zdobyciem bramki.

Po zmianie stron Gryf ruszył do odrabiania strat. Już w 51 minucie udało się doprowadzić do remisu. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Pawła Radomskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Odbitą piłkę zgrał na przedpole bramkowe Marek Szalewski, a Błażej Kluge nie zmarnował dogodnej sytuacji. Trzy minuty później kolejny stały fragment gry i Gryf wychodzi na prowadzenie po strzale Arkadiusza Elasa w samo okienko bramki. Pomimo prowadzenia zawodnicy Gryfa cały czas próbowali podwyższyć wynik spotkania i mimo kilku dogodnych sytuacji nie mogli zdobyć kolejnej bramki. Dopiero w 84 minucie po faulu w polu karnym na Marku Szalewskim sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Błażej Kluge. Wydawało się, że losy spotkania zostały rozstrzygnięte, jednak w 89 minucie meczu gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Po zdobyciu bramki gospodarze rzucili się do desperackich ataków, żeby doprowadzić do wyrównania, jednak strzał Arkadiusza Elasa z ponad 60 metrów rozstrzygnął losy spotkania. Nasz zespół pokonał Morenę Gdańsk 4:2.

Szczegóły meczu

W następnej kolejce nasz zespół zagra z GKS Żukowo. Mecz odbędzie w sobotę o godzinie 16:00 w Somoninie.