Przegrana w ostatniej kolejce z Zaspą Gdańsk

W ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2016/2017 nasz zespół przegrał z Zaspą Gdańsk 2:0. Była to pierwsza przegrana naszego zespołu.

Mecz bardzo źle rozpoczął się dla naszej drużyny, bo już w 3 minucie straciliśmy bramkę. Po stracie bramki Gryf próbował doprowadzić do remisu i miał na to bardzo dobrą okazję, jednak nie wykorzystał rzutu karnego.Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się równie źle jak pierwsze, ponieważ w 53 minucie straciliśmy drugą bramkę (samobójczą). Mecz w drugiej połowie meczu nie był ciekawym widowiskiem, gospodarze po zdobyciu drugiej bramki pilnowali wyniku, a nasi zawodnicy nie potrafili stworzyć groźnych sytuacji podbramkowych. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Rundę jesienną Gryf Goręczyno zakończył na 3 miejscu ze stratą trzech punktów do miejsca premiowanego awansem.