Wygrana w pierwszym meczu rundy rewanżowej

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej sezonu 2016/2017 nasz zespół podejmował na wyjeździe drużynę Słupi Sulęczyno. Spotkanie zakończyło się okazałym zwycięstwem naszej drużyny 6:0.

Po przerwie zimowej nasz zespół po okresie przygotowań jechał na pierwszy mecz mocno zmotywowany w celu odniesienia zwycięstwa. W naszym zespole zaprezentowali się nowi zawodnicy Bartek Węsiora, Bartek Hinca i Michał Kitowski. Od początku nasz zespół przejął inicjatywę w meczu, jednak mimo dużej przewagi bramkę zdobyliśmy dopiero w 21 minucie, po podaniu Arka Elasa bramkę zdobył Michał Kitowski. Mimo dobrej gry zawodnicy Gryfa nie potrafili zdobyć kolejnej bramki i pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości.

Druga połowa rozpoczęła się jod kolejnych ataków naszej drużyny, która dążyła do podwyższenia wyniku. W 68 minucie Piotr Żybko dograł piłkę do Bartka Węsiory a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości. Cztery minuty później po rzucie karnym za faul na Samborze Byczkowskim Bartek Węsiora zdobył swoja drugą bramkę. W 80 po podaniu Piotra Żybki Tomek Nikel podwyższył wynik spotkania na 4:0. W 91 minucie Piotr Żybko zaliczył trzecią asystę w meczu a strzelcem bramki był Michał Kitowski, który jeszcze w 93 zdążył skompletować hat-tricka po podaniu Arkadiusza Elasa. Nasza drużyna była w tym meczu zdecydowanie lepszym zespołem od gospodarzy, co ma swoje odzwierciedlenie w końcowym wyniku tego spotkania.

Szczegóły meczu

W następnej kolejce nasz zespół będzie podejmować FC Gowidlino. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00 na stadionie w Somoninie.