Remis z Amigo Przyjaźń

W trzeciej kolejce rundy wiosennej sezonu 2016/2017 nasz zespół podejmował na wyjeździe drużynę Amigo Przyjaźń. Mecz zakończył się podziałem punktów, spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

W pierwszej połowie spotkania Gryf od początku próbował narzucić gospodarzą swój styl gry, jednak ostra gra gospodarzy i małe boisko tego nie ułatwiały. Mimo to Gryf miał swoje sytuacje i mógł wyjść na prowadzenie, ale zawodziła skuteczność. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 31 minucie spotkania, kiedy gospodarzą w jednej z nielicznych akcji udało się zdobyć bramkę. Na szczęście tuż po wznowieniu gry po stracie bramki Gryf wyrównał po indywidulnej akcji Michała Kitowskiego. Nasi zawodnicy mieli jeszcze trzy dobre sytuacje do zdobycia bramki w pierwszej połowie, ale żadnej nie zakończyli zdobyciem bramki.

Druga połowa meczu należała zdecydowanie do Gryfu Goręczyno. Nasi zawodnicy zepchnęli gospodarzy do obrony, którzy powstrzymywali akcje naszego zespołu faulami, lub wybijaniem piłki na oślep. Jednak mimo przewagi i kilku dobrych sytuacji bramkowych nie udało się naszej drużynie zdobyć zwycięskiej bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Obecnie nasz zespół zajmuje w tabeli drugie miejsce za Karlikowem Sopot i ma jeden punkt przewagi nad trzecią drużyną Wybrzeża Gdańsk.

Szczegóły meczu

W następnej kolejce nasz zespół podejmować będzie drużynę Morena Gdańsk, mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00 na stadionie w Somoninie.