Wygrana z Karlikowo Sopot

W szóstej kolejce sezonu 2016/2017 nasz zespół podejmował na wyjeździe lidera Karlikowo Sopot. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 3:1. Były to pierwsze stracone punkty lidera naszej grupy. Po tym zwycięstwie nasz zespół plasuje się na trzecim miejscu z takim samym dorobkiem punktowym jak drugie Amigo Przyjaźń i traci jeden punkt do aktualnego lidera Wybrzeża Gdańsk.

Pierwsza połowa meczu była ciekawym widowiskiem, obie drużyny zaprezentowały dobry futbol i starały się zdominować drużynę przecwną. Przewagę w pierwszej połowie posiadała nasza drużyna i to ona w 39 minucie wyszła na prowadzenie. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Pawła Radomskiego z 29 metrów piłka trafiła w porzeczkę, a następnie odbiła sie od interweniującego bramkarza gospodarzy i wpadła do bramki.

Druga połowa meczu źle zaczęła się dla naszych zawodników, gdyż juz w pierwszej akcji gospodarze zdołali wyrównać. Nie załamało do jednak naszej drużyny, która przejęła inicjatywę w meczu, czego efektem było zdobycie dwóch bramek. Najpierw w 74 minucie po podaniu Arkadiusza Elasa bramkę zdobył Mateusz Gorlikowski, a w 90 minucie drużynę gospodarzy dobił Tomasz Nikel po akcji Patryka Drążkiewicza. Gryf Goręczyno odniósł zasłuzone zwycięstwo nad dotychczasowym lideremi naszej grupy.

Szczegóły meczu

W następnej kolejce nasz zespół będzie podejmował zespół UKS 82 Klukowo. Mecz odbędzie w sobotę o godzinie 16:00 na stadionie w Somoninie.